Portugalia 2013

Portugalia

Miałem przyjemność znalezienia się wśród laureatów konkursu na najskuteczniejszego Managera zorganizowanego przez EuCO S.A. W ramach nagrody, wraz z grupą najlepszych Managerów firma zorganizowała dla nas tygodniową wycieczkę zagraniczną.

Nigdy przedtem nie byłem w Portugalii, dlatego bardzo ucieszyłem się z powodu tego wyjazdu, tym bardziej, że miałem okazję spędzić ten czas z najbliższymi przyjaciółmi, którzy jednocześnie są moimi partnerami w biznesie. Portugalia jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, która od zachodu i południa oblana jest wodami Oceanu Atlantyckiego, a od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią. Do Portugalii należy wiele wysp Atlantyku, w tym Madera i Archipelag Azorski.

Mieszkaliśmy w malowniczej miejscowości Olhos d’Agua w komfortowych warunkach hotelu RiU w pobliżu 5,5-kilometrowej, piaszczystej plaży Praia da Falésia w otoczeniu pięknych rdzawych klifów. W ramach pobytu spędziliśmy wiele godzin nurkując w turkusowej wodzie i podziwiając podwodny świat. Godziny spędzone na plaży i zasłużony relaks, to najlepszy odpoczynek dla ciała i ducha, tym bardziej, gdy odpoczywasz w najlepszym możliwym towarzystwie. Piękne widoki i plaże wciągnęły mnie na dobre, ale było coś jeszcze… Nie sądziłem, że tak bardzo zasmakuję w portugalskiej kuchni, pośród której szczególnie do gustu przypadły mi owoce morza, w towarzystwie portugalskiego wina.

Oprócz plażowania, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, a jednym z nich była wycieczka do Sevilli w Hiszpanii. Tamtejsze Ogrody Maria Luisa oraz Plac Hiszpański i Plac Ameryki to miejsce, które zapamiętam do końca życia. Ogromne wrażenie wywarło na mnie także Pałac Królewski Alkazar z Ogrodami oraz wizyta na XVIII wiecznej arenie Plaça de Touros drugiej po Rondzie najstarszej w Hiszpanii. To tam dowiedziałem się jak wielkie znaczenie ma corrida w Hiszpanii. Zdradzę tylko, że widowisko zawsze ma miejsce po południu i rozpoczyna się od uroczystego przemarszu przez arenę. Później potyczka przeistacza się w prawdziwą wojnę z potężnym i silnym zwierzęciem, której byłem świadkiem. Corrida to bardzo mocne przeżycie, które potrafi wywołać mocne, trudne do opisania doznania, dlatego zachęcam, aby każdy przynajmniej raz w życiu zobaczył to na własne oczy.