Blog

Podróże z EuCO

Pogotowie uznało, że chłopiec zmarł. Pół miliona zł zadośćuczynienia dla 5-o latka.

by admin

Wiosną 2009 w woj. dolnośląskim doszło do wypadku, który wstrząsnął okolicznymi mieszkańcami. 5-letni Rafał wpadł do zbiornika wypełnionego wodą, pokrytą cienką warstwą lodu. Chłopiec przebywał pod wodą przez kilkanaście minut. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon, nie podjąwszy próby reanimacji. Dopiero załoga drugiej, wezwanej karetki przeprowadziła akcję…

Wiosną 2009 w woj. dolnośląskim doszło do wypadku, który wstrząsnął okolicznymi mieszkańcami. 5-letni Rafał wpadł do zbiornika wypełnionego wodą, pokrytą cienką warstwą lodu. Chłopiec przebywał pod wodą przez kilkanaście minut. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon, nie podjąwszy próby reanimacji. Dopiero załoga drugiej, wezwanej karetki przeprowadziła akcję ratunkową, w wyniku której udało się przywrócić podstawowe funkcje życiowe.

Za pośrednictwem Europejskiego Centrum Odszkodowań, rodzice Rafała zgłosili roszczenie o wypłatę odszkodowania i zadośćuczynienia. Firma ubezpieczeniowa, która ubezpieczała gospodarstwo rolne rodziców chłopca, odmówiła przyjęcia odpowiedzialności za zdarzenie i wypłaty odszkodowania.

W lutym 2015 roku, po 5 latach batalii, dzięki nieugiętości Kancelarii EuCO reprezentującej rodziców Rafała, sąd przyznał na rzecz chłopca 500 000zł zadośćuczynienia, 20 000zł odszkodowania oraz 2 500zł miesięcznej renty, z tytułu zwiększonych potrzeb. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj cały artykuł: http://bit.ly/1aFbsex

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *