Madera 2011

Madera

Madera jest typową wyspą dla zagorzałych miłośników natury i aktywnego wypoczynku. W swoim pejzażu stanowi niezwykłą mieszanką Europy i Afryki, lądu i morza, słońca i deszczu oraz tropików i ostrego górskiego powietrza, a więc można powiedzieć, że jest wyspą sprzeczności.

Madera to jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, a co ciekawe, ze względu na swój łagodny klimat jest nazywana wyspą wiecznej wiosny. Można znaleźć na niej wszystko to, co jest potrzebne podczas podróży, w której chcemy poznać odrębną kulturę, zaznać przygody, posmakować nietypowej kuchni oraz zwyczajnie odpocząć i oderwać się od codziennej rzeczywistości. Madera bowiem łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski. Jest także wspaniałym miejscem do nawiązania kontaktu z naturą, ponieważ śmiało można porównać ją do jednego wielkiego ogrodu. Może dlatego, że istnieje tu niezliczona ilość gatunków roślin, a przede wszystkim kwiatów.

Walory przyrodnicze to tylko jedna z wielu zalet tego fantastycznego zakątka świata. Co ciekawe, ze względu na usytuowanie na mapie, charakteryzuje się łagodnym klimatem, który utrzymuje się tutaj przez cały rok. Osobiście polecam wybrać się na długi spacer w jej najdziksze zakątki. Następnie udać się na posiłek w jednym, z małych miasteczek, najlepiej na tutejsze przysmaki. Jeśli posiadasz umiejętności przygotowania posiłku samemu, warto kupić świeże ryby, które sprzedawane są tu wprost z marmurowych blatów. Idealne zwieńczenie dnia stanowi zachód słońca na piaszczystej plaży w miejscowości Calheta z kieliszkiem dobrego wina w dłoni.