Islandia 2013

« 1 z 2 »

Jedziesz z nami do Islandii?

Pewnie zastanawiasz się skąd ten pomysł? Myślisz sobie teraz w duchu – jasne, że jadę! Ale najpierw… wyobraź sobie, że każdy z nas, czyli również Ty i ja, lubi mieć jakiś cel lub po prostu do czegoś dążyć. Każdego z nas łączy ta sama cecha, a mianowicie największą radość sprawia nam drzemiący w nas duch rywalizacji. Uwielbiamy konkurować ze sobą. Przypomnij sobie jak obserwowałeś sportowców rywalizujących na boiskach i olimpiadach. Przypomnij sobie ten dreszcz emocji i adrenalinę,
która towarzyszyła tym wydarzeniom. Czy próbowałeś kiedyś wejść w skórę swojego bohatera sportowego i poczuć chociaż przez chwilę to samo co on?

Rywalizacja odbywa się w każdym aspekcie życia, również w karierze zawodowej. Rywalizujemy z konkurencją i jej przedstawicielami. Konkurujemy sami ze sobą na co dzień w biurach o pozycje najlepszego pracownika miesiąca, lub sprzedawcy roku. Sportowy duch rywalizacji podnosi motywację, daje zastrzyk pozytywnej energii,
a przede wszystkim jest źródłem adrenaliny i satysfakcji.

Gdybyś mógł rywalizować o nagrodę dla siebie zrobiłbyś to bez wahania. Rywalizowałbyś i każdy na  Twoim miejscu zrobiłby to samo. Wyobraź sobie, że jakiś czas temu właśnie taka zdrowa rywalizacja zrodziła się między Golden Teamem, a mną. To dlatego ustaliliśmy zasady zakładu,  według którego każdy Manager z Golden Team miał osiągnąć indywidualny przyrost na poziomie 30%, a także wszyscy razem powinni osiągnąc 30% przyrost spraw przyjętych do prowadzenia. Zakład dotyczył różnicy między kwartałem trzecim, a czwartym 2012 roku (tutaj nie zrozumiałem tych dat, bo pisałeś o 4 kwartale 2013).

Okazało się, że Golden Team wygrał zakład, dlatego zasponsorowałem każdego z członków którzy osiągnęli próg 30% wzrostu i dlatego zapłaciłem 20.000 zł za wyprawę na Islandię. Mimo to, przekazałem tę kwotę z czystą satysfakcją, ponieważ każdy z uczestników rywalizacji podjął wyzwanie, przezwyciężając swoje własne słabości i przeszkody, osiągając cel. Udało się to sześciu najlepszym Managerom:

  • Marcin Frączek
  • Przemek Guban
  • Radek Duda
  • Jakub Górny
  • Adam Juniszewski
  • Zbigniew Mazura

Islandia to kraj, w którym na własnej skórze możesz poczuć dziką przyrodę, a także obserwować piękno natury. Idealny dla zwolenników aktywnej turystyki, a dzięki niespotykanym nigdzie indziej krajobrazom, przypadnie do gustu fotografom, przyrodnikom, a także pasjonatom ciszy i spokoju. Islandia to kraina, w której surowe piękno natury nie ma sobie równych, ponieważ kryje w sobie lodowce, gejzery, monumentalne wodospady.

W najbliższym czasie to znaczy 30 lipca 2013 roku wyjeżdżamy na 9 ekscytujących dni, podczas których czeka nas wiele niesamowitych atrakcji: wędrując wśród lodowców, kraterów wulkanicznych i gejzerów, o których możesz przeczytać w programie wyjazdu.

A oto program  dziewięciu dni w Islandii

1.Przejazd do Berlina, skąd planowany jest odlot do Keflaviku

2. Zwiedzanie Wodospadu Glymur. Najgorętsze islandzkie źródło Deidaltunguhver. Reykholt. Wodospady Lawowe i Wodospad Dziecięcy. Jaskinia lawowa Surtshellir. Przejazd między lodowcami drogą Kaldidalur.

3. Park Narodowy Thingvellir. Wulkan Kerid. Kościół w Skalholt. Gejzery. Złoty Wodospad. Dolina rzeki Thjorsy. Panorama Hekli i lodowca Vatna. Wodospad Hjalpar. Ruiny farmy Stong. Kraina elfów Gjain. Rekonstrukcja farmy Stong. Nocleg w Landmannalaugar.

4. Wędrówki po Landmannalaugar, kąpiel w gorącym źródle i przejazd do nadmorskiej jaskini w klifie Hjorleishofdi.

5. Park Narodowy Skaftafell (spacer do jęzora lodowcowego, wodospad Svarti, dla chętnych zdobywanie góry Kristinartindar).

6. Jeziora lodowcowe (w tym Jokulsarlon). Farma Nupstadur z drewniano-torfowym kościółkiem. Dowód na istnienie krasnoludków. Kirkjubaejarklaustur z wodospadami i ciekawymi formacjami geologicznymi. Wąwóz Fjardar. Plaża w Vik. Wrota Islandii. Wodospady Skogar i Seljaland. Przejazd do Reykjaviku.

7.Reykjavik (m.in. panorama miasta z tarasu Perlan, kościół Hallgrima, katedra katolicka i ewangelicka, stare centrum, jezioro Tjorn, ratusz, pomnik Ingolfura Arnarsona, możliwość rejsu łodzią do wielorybów, Muzeum Narodowe, kąpiel w podgrzewanym morzu lub w balii z gorącą wodą, skansen, ogród botaniczny, „dom recyklingowy”).

8.Kontynuacja zwiedzania Reykjaviku. Wizyta u polskich sióstr karmelitanek w Hafnarfjordur. Objazd półwyspu Reykjanes (m.in. obszar sejsmiczny Selltun, Zielone Jezioro, kąpiel w Błękitnej Lagunie, most Europa – Ameryka).

9.Odlot z Keflaviku i przylot do Berlina. Przejazd do Polski.